TÜVASAŞ Mühendis alımında flaş değişiklik! Resmi Gazete’de yayımlandı Gündem
Haberler Gündem Haberleri TÜVASAŞ Mühendis alımında flaş değişiklik! Resmi Gazete’de yayımlandı
27 Şubat 2018 Salı 11:19 | Son Güncelleme: 08.03.2018 01:35
TÜVASAŞ Mühendis alımında flaş değişiklik! Resmi Gazete’de yayımlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının, "Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Milli Tren Projesinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Resmi Gazetenin 26 Şubat 2018 Tarihli sayısında yayımlanan yönetmeliğe göre, TÜVASAŞ Genel Müdürlüğüne bağlı daire, fabrika veya diğer birimlerde Milli Tren Projesi kapsamında yapılacak lokomotif, vagon ve diğer milli demiryolu araçlarının proje ve imalatında görevlendirilmek üzere sözleşmeli mühendis pozisyonlarına atanacaklara yazılı, sözlü ve uygulamalı olmak üzere 3 sınav uygulanacak.

Daha önce yapılan yazılı ve sözlü sınavlara, yapılan değişiklik ile uygulamalı sınav da eklendi.

Milli tren projesinde istihdam edilecek sözleşmeli mühendis adaylarının son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden, "en az 70 puan" almış olmaları gerekiyor.

Aranılan şartları taşıyan adayların atama yapılması planlanan pozisyona daha önce 20 katı aday çağrılırken yapılan değişiklik ile 10 katı kadar aday çağrılacak. 

İŞTE O YÖNETMELİK

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN KARAR TÜRKİYE VAGON SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ TREN PROJESİNDE İSTİHDAM EDİLECEK SÖZLEŞMELİ MÜHENDİSLER HAKKINDAKİ SINAV VE ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 27/10/2017 tarihli ve 30223 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Milli Tren Projesinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav ve Atama Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde yer alan “yazılı ve sözlü” ibaresi “yazılı ve sözlü/uygulamalı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “yazılı ve sözlü” ibaresi “yazılı ve sözlü/uygulamalı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde yer alan “Giriş Sınavı ilanında belirtilmiş olan asgari puanı” ibaresi “en az yetmiş puan” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “yirmi katını” ibaresi “on katını” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin başlığında ve birinci fıkrasında yer alan “sözlü” ibareleri “sözlü veya uygulamalı” olarak değiştirilmiş ve aynı fıkrada yer alan “dört katı” ibaresi “üç katı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin başlığında ve birinci fıkrasında yer alan “sözlü” ibareleri “sözlü veya uygulamalı” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesinin birinci fıkrasının ilk cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve dördüncü fıkrasında yer alan “sözlü” ibaresi “sözlü veya uygulamalı” şeklinde değiştirilmiştir.

“Sınav Komisyonu; yazılı sınav notu, KPSSP3 puanı ve sözlü veya uygulamalı sınav notlarının aritmetik ortalamasını esas alarak nihai başarı listesini hazırlar.”

MADDE 8 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 9 – Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürü yürütür.

banner117

Anahtar Kelimeler:
TüvasaşMilli Tren Projesi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.