Haberler TCDD PERSONEL Haberleri Memur ve Sözleşmeli Personel 2018 Yılı Yemek Ücretleri Resmi Gazete'de Yayımlandı
13 Ocak 2018 Cumartesi 13:11 | Son Güncelleme: 14.01.2018 13:22
Memur ve Sözleşmeli Personel 2018 Yılı Yemek Ücretleri Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği yayımlandı. Yayımlanan Tebliğ ile sözleşmeli kamu personelleri ve sözleşmeli personellerin yemek ücretleri belirlendi.

MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSONELLERİN 2018 YILI YEMEK ÜCRETİ BELLİ OLDU

Resmi Gazetede yayımlanan Tebliğ'de "Bu Tebliğin amacı, 2018 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olan memurlardan ve sözleşmeli personelden alınacak asgâri yemek bedellerine ilişkin esasları belirlemektir." denildi. Yayımlanan Tebliğ ile memur ve sözleşmeli personellerin 2018 yılı yemek bedelleri belirlenmiş oldu.

2018 YILI YEMEK BEDELİ NE KADAR OLDU?

Yayımlanan Tebliğ'de "2018 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olanlardan en az Ek-1’de belirlenen tutarlar üzerinden günlük yemek bedeli alınır." ifadelerine yer verildi.

Memur ve Sözleşmeli Personel 2018 yemek ücreti

BELİRTİLEN MİKTARLARIN ÜZERİNDE YEMEK BEDELİ TESPİTİ

Yayımlan Tebliğ'in 5. maddesinde "Kuruluşlar, personelin kadro veya pozisyon unvanını,  hizmetlerinin özelliğini, yemek maliyetlerini ve yemek servisinin farklı mahallerde daha iyi şartlarda sunulması gibi hususları dikkate alarak Ek-1’de belirtilen miktarların üzerinde yemek bedeli tespit edebilir." denildi.

Resmi Gazete'nin 13 Ocak 2018 tarihli sayısında yayımlanan Tebliğ'in şöyle;

2018 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE UYGULAMA TEBLİĞİ

(SIRA NO: 1)

Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı, 2018 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olan memurlardan ve sözleşmeli personelden alınacak asgâri yemek bedellerine ilişkin esasları belirlemektir.

Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler, kamu iktisadi teşebbüsleri, döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu idarelerindeki memurlar ile sözleşmeli personeli kapsar.

Dayanak

MADDE 3 – (1) Bu Tebliğ, 19/11/1986 tarihli ve 86/11220 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Alınacak bedeller

MADDE 4 – (1) 2018 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olanlardan en az Ek-1’de belirlenen tutarlar üzerinden günlük yemek bedeli alınır.

Belirtilen miktarların üzerinde yemek bedeli tespiti

MADDE 5 – (1) Kuruluşlar, personelin kadro veya pozisyon unvanını,  hizmetlerinin özelliğini, yemek maliyetlerini ve yemek servisinin farklı mahallerde daha iyi şartlarda sunulması gibi hususları dikkate alarak Ek-1’de belirtilen miktarların üzerinde yemek bedeli tespit edebilir.

Yürürlükten kaldırılan tebliğ

MADDE 6 – (1) 12/1/2017 tarihli ve 29946 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği (Sıra No: 1) yürürlükten kaldırılmıştır.

Yürürlük

MADDE 7 – (1) Bu Tebliğ 15/1/2018 tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 8 – (1) Bu Tebliğ hükümlerini Maliye Bakanı yürütür.

banner123

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.