Haberler TCDD PERSONEL Haberleri Selim KOÇBAY Yeniden 3. Bölge Müdürü Oldu
06 Haziran 2016 Pazartesi 12:41 | Son Güncelleme: 19.07.2016 01:06
Selim KOÇBAY Yeniden 3. Bölge Müdürü Oldu

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfü Elvan döneminde görevinden alınan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İzmir 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay yeniden görevine döndü.

Kurumda ilk olarak genel müdürlük oluru ile görevinden alınan Koçbay, daha sonra Ankara’da hızlı tren projesinde çalışmalar yapmak üzere görevlendirilmişti.

Yerine atandığı Bölge Müdür Vekili Murat Bakır’dan kısa süreli olarak koltuğu devralan Koçbay bu kez hazırlanan rapor ve disiplin işlemi nedeniyle 5 yıl kademe durdurma cezası aldığı için Bölge Müdürü olamamıştı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na Binali Yıldırım’ın getirilmesi, ardından da Başbakanlık süreci sonrasında Koçbay, “araştırmacı” kadrosundan çıkartıldı. 

Hazırlanan yeni bir başmüfettiş raporu ile TCDD Yönetim Kurulu’nun 15 Ekim 2015 tarih ve 8/146 sayılı kararı ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca 18. maddeden yapılan işlem düzeltildi. Rapor sonrasında aklanan Koçbay’ın önü açıldı.


DEVİR TESLİM YAPILDI

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın imzalı kurumdaki birimlere gönderilen yazıda İzmir 6. İdare Mahkemesi’nin 12 Mayıs 2016 tarihli “yürütmenin durdurulması” kararının ardından 3. Bölge Müdürlüğü emrinde ‘araştırmacı’ olarak verilen görevin iptal edildiği belirtildi. Genel Müdürlük, Koçbay’ın yerine Bölge Müdür Yardımcısı Bakır’ın görevini kaldırdı. Koçbay, karar sonrasında bölge müdürlüğü koltuğuna yeniden oturdu.

Öte yandan bölge müdürlüğünde devir teslim yapıldı.

Selim Koçbay Yeniden İzmir Bölge Müdürü Oldu

TCDD ORGANİZASYON ŞEMASI İÇİN TIKLAYIN!

banner123