kocaeli metro

Kocaeli Metro ile ilgili en son haberleri, son dakika Kocaeli Metro haber ve gelişmelerini Trenhaber.com’un Kocaeli Metro haberleri sayfasından takip edebilirsiniz. Bugün Kocaeli Metro haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Kocaeli Metro Haberleri

Gebze Darıca Metro Hattında İstasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Gebze Darıca Metro Hattında İstasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Gebze-Darıca metro hattındaki çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor. Çalışmaları planlanan zamanla birlikte ilerleyen metro inşaatının Adliye, Mutlukent ve Gebze Kent Meydanı istasyonlarıyla OSB bölgesindeki Depo Sahası’nda kazı çalışmaları sürüyor. Kazı çalışmalarını hızla sürdüren Büyükşehir ekipleri, tüm istasyonlardaki altyapı çalışmaları kapsamında; fiber hat, doğalgaz, elektrik, mobese, yağmur ve atık su deplaselerini tamamladı.
11 Temmuz 2019, 15:13
İstanbul ve Kocaeli metroları birleşecek

İstanbul ve Kocaeli metroları birleşecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında temelini atacağı Darıca, Gebze ve OSB’ler arasındaki metro projesinin, gelecekte İstanbul Metrosu ile entegrasyonu konusunda önemli bir çalışma başlattı.
08 Kasım 2017, 11:30
Akçaray Kocaeli'yi demir ağlarla saracak

Akçaray Kocaeli'yi demir ağlarla saracak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Akçaray'a ilave edilecek güzergâhlarla adeta Kocaeli'yi demir ağlarla saracak dedi. Kocaeli metrosu hakkında da bilgiler veren Başkan Karaosmanoğlu 2018 yılında metro ihalesini yapacaklarını ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılında Gebze’de Metro’ya bineceğini ifade etti.
18 Ekim 2017, 13:21