Haberler TCDD İHALE Haberleri TCDD'den Kiralık Kafeterya
14 Ocak 2018 Pazar 03:00 | Son Güncelleme: 14.01.2018 00:14
TCDD'den Kiralık Kafeterya

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü , İstanbul Bakırköy'de Yeşilköy istasyon sahasında bulunan taşınmazı "Kafeterya-Çay Bahçesi" olarak kullanılmak üzere kiralayacak. 

Yayınlanan ilanda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından kiraya verilecek olan taşınmazın toplam 100,60 m² olduğu ve geçici teminat bedelinin 9 bin TL olduğu duyuruldu. İhale 25 Ocak 2018 tarihinde Perşembe günü saat 14:00’da TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü Taşınmaz İhale Komisyonunca yapılacak.

İHALE DUYURUSU

TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINMAZ İHALE KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN

1. Kuruluşumuza ait İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Yeşilköy İstasyon sahasında 72 ada, 2 parsel üzerinde bulunan 24 plan. no.lu 40,55 m². taban oturumlu iki katlı toplam 81,10 m². kapalı, 19,50 m². Açık olmak üzere toplam 100,60 m².lik taşınmazı "Kafeterya-Çay Bahçesi" olarak kullanmak üzere 3.000,00- TL/Ay (KDV hariç) muhammen bedel üzerinden kapalı zarf ile teklif alma yöntemi ile kiralanacaktır.

2. İhale 25.01.2018 Perşembe günü saat 14:00’da 1. Bölge Müdürlüğü Taşınmaz İhale Komisyonunca yapılacaktır.

3. İhale konusu taşınmazın İlgili Kurum ve Kuruluşlardan her türlü izin ve ruhsat Kiracı tarafından alınacak, gerekli izin, ruhsat masrafları Kiracıya ait olacaktır. İzin, ruhsat için 6 aylık “ön sözleşme” imzalanacaktır. Bu sürede gerekli izinlerin alınamaması halinde, işlemlerin olumlu yönde ilerlemesi ve TCDD'nin uygun görmesi halinde 6 ay daha süre verilecektir Ön sözleşme süresi içinde güncel kira bedelinin %20 tutarı ön sözleşme aşamasında peşin tahsil edilecektir. İzin ve ruhsatların alınmasına müteakip ana sözleşme akdedilecektir. Gerekli izin ve ruhsatların alınmasına müteakip 31.12.2020 tarihine kadar geçerli ana sözleşme akdedilecek, sözleşme kira bedelinin her yıl bir önceki yılın aynı ayına göre Yİ/ÜFE oranında artırılacaktır.

4. İhaleye yerli isteklikler katılabilecektir.

5. İstanbul Gar Müdürlüğünden ilan tahtası ile TCDD’nin “www.tcdd.gov.tr/ihaleler” internet adresinde de görülebilir. İhale Şartnamesi TCDD 1. Bölge Emlak ve İnşaat Müdürlüğü-Haydarpaşa’da ücretsiz görülebilir.

6. İhaleye katılacak isteklilerden;
a) Geçici teminat bedeli 9.000,00-TL olup nakit yatırılması halinde TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Veznesi veya dosya teslim saatinden önce Türkiye Vakıflar Bankası Kadıköy Finansmarket şubesinde bulunan TR 08 0001 5001 5800 7293 4446 39 nolu iban numaralı hesabına ihale adı yazılarak yatırılması ve geçici teminat dekontunun 1. Bölge Mali İşler Müdürlüğüne onaylatıldıktan sonra dekontun teklif dosyasına konulması gerekmektedir.
b) İhale şartname bedeli 150,00-TL+KDV olup, şartnamenin satın alındığına dair makbuz, (şartname bedeli her ne sebeple olursa olsun iade edilmez)
c) İsteklilerin 2018 Yılı için tabii olduğu Sosyal Güvenlik Kurumuna (SSK; Bağkur; Emekli sandığı) ve Vergi Dairesine borcu olmadığına veya Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK; Bağkur; Emekli sandığı) ile Vergi Dairesinde kaydı bulunmadığına dair belge,
d) İstanbul Gar Müdürlüğünden alınmış yer görme belgesi,
e) Gerçek kişilerden;
6 (a), 6(b), 6(c), 6 (d) maddelerinde belirtilen belgeler,
-Tasdikli Nüfuz cüzdanı sureti (“son altı ay içinde alınmış” asılları veya tasdikli suretleri olacaktır.)
-İkametgah ilmühaberi,
-Noter tasdikli imza sirküleri,
-Sabıka kaydına ilişkin Cumhuriyet Savcılığından alınacak belge, (sabıka kaydının olması halinde
-Mahkeme kararı ile birlikte verilecektir),

-Esnaf ve Sanatkarlar odasından alınmış faaliyet belgesi, kayıtlı değil ise kaydının olmadığına dair belge,
f) Tüzel kişilerden;
6 (a), 6(b), 6(c), 6 (d) maddelerinde belirtilen belgeler,
-Şirket Temsilcisinin noter tasdikli yetki belgesi, imza sirküleri ve tasdikli nüfus cüzdan suretleri,
-Ticaret Sicil Gazetesinin bir sureti, Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan ortaklık ve sermaye durumlarının ihalenin yapıldığı tarihte geçerliliğini koruduğunu belirtir belge,
-Tüzel kişiliğe ait ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış halen faaliyette bulunduğuna dair Ticaret ve Sanayi Odasına ait kayıt belgesinin aslı veya aynı odadan alınmış ihalenin yapıldığı yıl vizesini içeren kimlik kartı,
g) Ortak girişim olması halinde;
-Ortak girişimi oluşturan gerçek kişi veya tüzel kişilerin her birinin 6 (a), 6(b), 6(c), 6(d) maddelerindeki belgeler şartname eki örneğe uygun olarak hazırlanmış ve tescil edilmiş ortaklığa ait sözleşme.
h) Türkiye’de ki tebligat adresi (Şartname eki örneğe göre)
ı) İsteklilerin vekâleten temsil edilmesi halinde, vekilin Noter Tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ve onaylı Nüfus cüzdan sureti,
j) Şartname eki Özel Şartlarda (olması durumunda) istenilen belgelerin verilmesi ve koşulların sağlanması,

7. İhaleye katılmak isteyenler İhale dosyasını en geç 25.01.2018 Perşembe günü TRT saati 14:00’a kadar TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Taşınmaz İhale Komisyonuna teslim edeceklerdir. (Tüm belgeler asıl veya noter onaylı aslı olacaktır.) Posta ile yapılan teklifler geçerli olup gerek posta ile gerekse elden süresi içinde yapılmayan, ihalenin esasını değiştirecek nitelikte belgeleri eksik olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

8.Yapılan ihalede tek katılım olması halinde, ihale komisyonunca da uygun görülmesi durumunda aynı anda PAZARLIK YÖNTEMİNE dönüştürülür. Pazarlık yöntemi ile ilgili hususlar şartnamede belirtilmiştir.

9.TCDD bu ihalede 2886 sayılı “Devlet İhale Kanunu” ile 4734 sayılı “Kamu İhale Kanunu”na tabi değildir. Bu nedenle de ihaleyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta ya da kısmen yapmakta serbesttir.

İlgililere duyurulur.

ADRES:
TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü Haydarpaşa-Kadıköy/İstanbul

TEL :0.216.348 80 20 dahili 4778 veya 4558

FAKS:0.216.336 22 57---0.216.349 91 12

banner89

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.