Haberler TCDD İhale Haberleri TCDD'den Kiralık Kafetarya ve Restoran
09 Ağustos 2019 Cuma 08:29 | Son Güncelleme: 09.08.2019 14:07
TCDD'den Kiralık Kafetarya ve Restoran
TCDD'den Kiralık Kafetarya ve Restoran

İHALE DUYURUSU
TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 7. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ / AFYONKARAHİSAR TAŞINMAZ İHALE KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN

1-Konya İli, Ilgın İlçesi, Camiatik Mahallesi, mülkiyeti ve tasarrufu TCDD’ye ait 17 ada, 1 sayılı parsel üzerinde kayıtlı bulunan, 5.100,00 m2 açık, 103,00 m2 kapalı konut alanı olmak üzere toplam 5.203,00 m2’lik taşınmaz “konut, hobi ve botanik bahçe, çay bahçesi, kafeterya, restoran” olarak kullanılmak üzere KDV hariç 3.500,00 TL/AY (ÜÇBİNBEŞYÜZTÜRKLİRASI) muhammen bedel üzerinden kapalı teklif usulü ile kiralanacaktır.

2-İhale 29.08.2019 PERŞEMBE günü saat 10:30’da TCDD 7. Bölge Müdürlüğü Eğitim ve Toplantı Salonunda yapılacaktır.

3-İhale konusu taşınmaz için sözleşme imza tarihinden 31.12.2022 tarihine kadar geçerli olmak üzere sözleşme akdedilecektir.
a)Kira bedeli AYLIK olarak peşin tahsil edilecek olup müteakip yıllarda tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) 12 aylık ortalamalara göre değişim ile kiralanan yerin durumu, çevresindeki gelişmeler ve çevre emsal kira bedelleri dikkate alınarak artırımlar yapılacaktır.

b)Kiralanacak olan taşınmaz “konut, hobi ve botanik bahçe, çay bahçesi, kafeterya, restoran” kullanım amacı dışında kullanılamayacaktır.

c)Taşınmaza ait her türlü masraf kiracıya aittir.

d)Kiralanacak taşınmazın demiryolu koridor genişlikleri ve güvenlik mesafeleri ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 18/06/2014 Tarihli ve TS 11939/T2 sayılı Mecburi Standart Tebliğine göre yanıcı, patlayıcı maddeler, can, mal ve seyrüsefer güvenliği açısından tehlike oluşturacak tesislerde demiryolu emniyeti açısından TCDD’nin uygun göreceği şekilde gerekli güvenlik mesafelerine uyulup, güvenlik tedbirleri alınacak ve tüm masrafları kiracıya ait olacaktır.

e)Kiralanacak taşınmaza TCDD’nin ihtiyacı olması halinde veya taşınmazın yeniden değerlendirilmesi halinde yapılacak tebligata müteakip en geç 2 (iki) ay içinde şartsız ve nizasız kiracı tahliye edecektir.

f)Taşınmazda alkol ve alkol türevli içecek satışı yapılamaz.

g)Gerekli izinlerin alınması koşulu ile taşınmazın açık alanı olan 5.100,00 m2 üzerine en fazla yeni 500,00 m2 kapalı alan yapılabilecek olup, kapalı alandaki artış nedeni ile taşınmazın kira bedeli, çevre emsal ve rayiç kira bedelleri göz önüne alınarak güncellenecektir.

4-İhaleye yerli isteklikler katılabilecektir.

5-İhaleye ait ilan Ilgın Kaymakamlığı, Ilgın Belediye Başkanlığı, Ilgın İstasyon Şefliği ilan panolarında ve TCDD’nin “www.tcdd.gov.tr.” internet adresinde, İhale Şartnamesi ise TCDD 7. Bölge Emlak Servis Müdürlüğü-Afyonkarahisar’da ücretsiz görülebilir.

6-İhaleye Katılacak isteklilerden;

A) İsteklinin Gerçek Kişi Olması Halinde:
*Kanuni İkametgâh Belgesi,
*Nüfus Cüzdanı sureti,
*Noter tasdikli imza sirküleri,
*Savcılıktan iyi hal kâğıdı (Sabıka kaydının olması halinde Mahkeme Kararı ile birlikte verilecektir.),
*Geçici teminat bedelinin ödendiğine dair geçici teminat dekontu ya da teminat mektubu, 10.500,00TL (ONBİNBEŞYÜZTÜRKLİRASI)
*İsteklilerin vekâleten temsil edilmesi halinde, vekilin Noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ve Nüfus Cüzdan sureti,
*Türkiye’deki tebligat adresi (Şartname eki örneğine göre),

*Şartname satışına ait banka dekontu, KDV dâhil 59,00TL (ELLİDOKUZTÜRKLİRASI)
*Şartname eki Özel Şartlarda (olması durumunda) istenilen belgelerin verilmesi ve koşulların sağlanması,

B) İsteklilerin Tüzel Kişilik Olması Halinde:
*Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan ortaklık ve sermaye durumlarının ihalenin yapıldığı tarihte geçerliliğini koruduğunu belirtir belge,
*Tüzel kişiliğe ait ihalenin yapıldığı yıl içerisinde halen faaliyette bulunduğuna dair Ticaret ve Sanayi Odasına ait kayıt belgesinin aslı veya aynı odadan alınmış ihalenin yapıldığı yıl vizesini içeren kimlik kartı,
*Tüzel kişilik adına ihaleye iştirak edenlerin bu işle ilgili imza sirküleri ve Nüfus Cüzdan sureti,
*Tüzel kişiliğin son döneme ait vergi beyannamelerinde beyan edilen gelir ve kurumlar vergilerinin, ödendiğine ve borcunun olmadığına dair ilgili Vergi Dairesinden ve SGK’dan (Sosyal Güvenlik Kurumu) borcunun bulunmadığına dair belge veya taahhütname.
*Geçici teminat bedelinin ödendiğine dair geçici teminat dekontu ya da teminat mektubu, 10.500,00TL (ONBİNBEŞYÜZTÜRKLİRASI)
*İsteklilerin vekâleten temsil edilmesi halinde, vekilin Noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ve Nüfus Cüzdan sureti,
*Türkiye’deki tebligat adresi (Şartname eki örneğine göre),
*Şartname satışına ait banka dekontu, KDV dâhil 59,00TL (ELLİDOKUZTÜRKLİRASI)
*Şartname eki Özel Şartlarda (olması durumunda) istenilen belgelerin verilmesi ve koşulların sağlanması,

C) İsteklilerin Ortak Girişim Olması Halinde:
Ortak girişimi oluşturan gerçek kişi veya tüzel kişi olma durumlarına göre her birinin Bu maddenin A ve B bentlerindeki esaslara göre temin edecekleri belgeler ve Şartname eki örneğe uygun olarak hazırlanmış ve tescil edilmiş ortaklığa ait sözleşme.
A, B, C bentlerinde istenilen belgelerin tümünün aranan şartlara haiz olarak “ihale tarihinden önceki 3 ay içinde alınmış” asılları veya Noter tasdikli suretleri olması zorunludur.
Taahhütname veren isteklilerden ihaleyi kazanan istekliden ilgili Kurumlardan, kaydı veya borcu olmadığına dair belge getirmesi istenecek olup TCDD tarafından belirtilen süre içerisinde bu belgeleri getirmeyen veya taahhüdünün geçerli olmadığı tespit edilen isteklinin geçici teminatı irat kaydedilecektir.

D) Teklif Mektubu, (kullanım şeklinin belirtilmesi gerekmektedir.)
(İstenilen belgelerin tümü son üç ay içinde alınmış asılları veya noter tasdikli suretleri olacaktır)
7- İhaleye katılmak isteyenler İhale dosyasını en geç 29.08.2019 PERŞEMBE günü saat 10:30’a kadar TCDD 7. Bölge Müdürlüğü Taşınmaz İhale Komisyonuna teslim edeceklerdir.

8- Posta ile yapılan teklifler geçerli olup, gerek posta ile gerekse elden süresi içinde yapılmayan, ihalenin esasını değiştirecek nitelikte belgeleri eksik olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
9- İhaleye katılan istekliler arasında en yüksek teklifi veren 1nci talipli ile sözleşme imzalanacak olup 1nci taliplinin sözleşme imzalamaması halinde geçici teminatı irat kaydedilecektir. İhale Komisyonunca uygun görülmesi halinde 2nci talipli ile sözleşme imzalanacak olup 2nci taliplinin de sözleşme imzalamaya gelmemesi halinde geçici teminatı irat kaydedilecektir. İhaleye tek katılımın olması halinde aynı şartlarla; PAZARLIK YÖNTEMİ uygulanacaktır.

10- TCDD bu ihalede 2886 sayılı “Devlet İhale Kanunu” ve 4734 sayılı “Kamu İhale Kanunu”na tabi değildir. Bu nedenle de bu işi ihale edip etmemekte, kısmen ihale etmekte, dilediği istekliye ihale etmekte veya ihaleyi dilediği usulde yeniden yapmakta tamamen serbesttir. Teklif veren istekliler bu hususa itiraz etmeyeceklerini peşinen kabul ve taahhüt etmişlerdir.

İlgililere duyurulur.
ADRES :
TCDD 7. Bölge Müdürlüğü, Ali Çetinkaya Mahallesi,
Silo Yolu Caddesi, PK:03040/Afyonkarahisar TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ADINA
TEL : 0 272 2137621 / 4248 7. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
FAKS : 0 272 214 4729Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.